Nowe publikacje w ofercie
W związku z nadsyłanymi do redakcji propozycjami sprzedaży setek nagrań (chyba nieoficjalnych) wypowiedzi polityków dowodzących nieznajomości podstawowych zasad gospodarki przez osoby podejmujące decyzje, przygotowaliśmy szereg publikacji.
Do tej pory Rzeczpospolita Polska była krajem tzw. gospodarki mieszanej, a reformy wprowadzające urynkowienie różnych branż zostały zahamowane lub wycofane. Mamy wrażenie że reformy gospodarcze zostały zatrzymane lub wręcz wycofano wiele rozwiązań. Jesteśmy ekonomistami działającymi na małym poletku specjalizacji, naszą zaletą jest to że wiedzę z dziedziny nauk ekonomicznych zdobywaliśmy poza Polską. W lokalnym środowisku naukowym dominują jednak teorie które już dekady temu okazały się nie funkcjonować lub zawodzić, szczególnie silny jest trend “odrodzenia keynesistów”- Keynesian resurgence, który gdzie indziej zakończył się już pół dekady temu. Opisywane publikacje są dostępne jedynie odpłatnie. Wydawnictwa Gazety Poselskiej powstały w celu umożliwienia lepszego zrozumienia procesów gospodarczych przez praktyków polityki.
Reforma rynków sieciowych
Otwieranie dla konkurencji rynków usług pocztowych, usług przewozów kolejowych pasażerskich i kolejowych, usług przewozów autobusowych, usług obsługi portów lotniczych
rynków produkcji prądu elektrycznego. Opis ścieżki reform dla rynków sieciowych: energetycznego, sieci portów lotniczych, sieci drogowej, sieci kolejowej, sieci teleinformatycznych
Reforma ustrojowa
Rzeczpospolita Polska przez lata swojego upadku była państwem niespotykanie we współczesym świecie scentralizowanym. Lepiej rozwinięte państwa sąsiadujące z Polską - Czechy, Niemcy, Słowacja- dzielą się na kraje jako podstawową jednostkę administracji regionalnej. Analiza administracji terytorialnej Polski od czasów pogańskich pagus- odpowiednika dzisiejszych szwajcarskich kantonów.
Lepsza demokracja lokalna
Ustrój miast, krajów, księstw, republik miejskich Rzeczp. Polskiej od czasów pogańskich do okresu całkowitej centralizacji w okresie “socwiecza” utopii ustrojowych w XX wieku.