Wniosek do I Prezes SN: rzekome wybory w maju 2020 r.
Szanowna Pani I Prezes SN
Czy to prawda że ktoś planuje jakieś wybory powszechne? To chyba zły tajming (zły termin). Obecnie na przykład nie działa poprawnie sieć Internet. Dotyczy to wieku osób. Mi się nawet obrazki wczytują bardzo długo. Ostatnio nie pracuję w Internecie bo się nie da. Wczoraj sieć była całkiem przeciążona. Nie dało się odtworzyć muzyki z sieci Internet z powodu braku jej przepustowości. Dzieci szkolne obciążają sieć rano. Po południu jest jeszcze gorzej i sieć Internet w zasadzie nie działa poprawnie. Pracuję w sieci ale musiałem tego zaniechać w kilku ostatnich dniach.
Wnoszę do SN o zmianę terminu wyborów powszechnych. Powód to brak przepustowości elementów infrastruktury sieciowej czego efektem jest brak komunikacji w czasie epidemii. Kandydaci mają słabe szanse dotarcia do wyborców. W mieście rozklejono tylko jeden plakat kandydata K.Bosaka który tutaj mieszka lub ma rodzinę. Tyle tylko pobieżnie zaobserwowałem.
Pozdrawiam
Załącznik:
Zadałem pytanie do KBW
---------- Wiadomość przekazana ----------
Od: Adam Fularz <adam.fular na serw. wieczorna.pl>
Data: czwartek, 30 kwietnia 2020
Temat: do KBW: pytanie o rzekome wybory w maju 2020 r.
Do: "biuroprasow na serw. kbw.gov.pl" <biuroprasow na serw. kbw.gov.pl>
Do KBW.GOV.PL
Dzień dobry,
W dniu piątek, 24 kwietnia 2020 Adam Fularz <Adam.Fularz na serw. wieczorna.pl> napisał(a):
--
-------
Merkuriusz Polski
Polish News Agency polishnews.pl
Zadałem pytanie do KBW
---------- Wiadomość przekazana ----------
Od: Adam Fularz <adam.fular na serw. wieczorna.pl>
Data: czwartek, 30 kwietnia 2020
Temat: do KBW: pytanie o rzekome wybory w maju 2020 r.
Do: "biuroprasow na serw. kbw.gov.pl" <biuroprasow na serw. kbw.gov.pl>
Do KBW.GOV.PL
pytanie o rzekome wybory w maju 2020 r.
Dzień dobry,
Czy to prawda że mimo tego że sieć Internet jest bardzo przeciążona i nie ma sensu z niej korzystać z powodu jej prędkości- mimo to organizują Państwo w miesiącu maju plebiscyt w formie wyborów powszechnych? A co z prawem kandydatów do kampanii wyborczej? W sieci Internet doszło do przeciążenia. Niemal nic się nie ładuje szybko i ludzie z niej nie korzystają za dnia albo specjalnie wstają w nocy.
wczoraj byłem u kolegi i chciałem puścić muzykę z sieci Internet. Niestety chętnych było zbyt wiele i to nie działało. Dzisiaj rano kilka minut czekałem by w ogóle wyświetlić grafikę z teledysku z YouTube, nie wspominając już o tym by dany utwór odtworzyć. Dodam że wczoraj nie udało się mi pracować w sieci Internet bo ta sieć Internet jest bardzo przeciążona.
Mam wrażenie że mają Państwo złą wolę w sprawie tego plebiscytu w maju br . Obecnie ruch na sieci Internet powoduje że nie jest możliwe korzystać z niej do surfowania. Chyba teraz pójdę na skatepark bo sieć Internet znowu nie działa z powodu dużego ruchu.
Pozdrawiam
W dniu piątek, 24 kwietnia 2020 Adam Fularz <Adam.Fularz na serw. wieczorna.pl> napisał(a):
do Kraj. Biuro WyborczeZ jakiego powodu wyłączono dostępność serwisów internetowych KBW.gov.pl oraz PKW.gov.pl- przynajmniej dla użytkowników takiej przeglądarki jak moje - Google Chrome w jakiejś starszej wersji ?Rzekomo za ok. kilkanaście dni planowane są jakieś wybory, a w tej chwili widzę jedynie że wciąż przeładowuje się komunikat o polityce prywatności. Zaś treści o planach przeprowadzenia wyborów nie są dostępne on-line na tych witrynach z powodu błędu lub wyłączenia dostępu.Pozdrawiam--______________________________
______________________________ ______________
Merkuriusz Polski
Polish News Agency. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.
Adam Fularz, manager Radiotelewizji
Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A, 65-154 Zielona Góra
Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.plDolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764POLISH NEWS AGENCY POLISHNEWS.PL
AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661
Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.Standardy relacjonowania wyborów przez media zgodne z Art. 7 ust. 2 ustawy – Prawo Prasowe.Kandydat w wyborach nie powinien być formalnie związany z żadnym medium, w szczególności być dziennikarzem, redaktorem naczelnym bądź wydawcą. Jeżeli tak by się zdarzyło, gdyż prawo wprost tego nie zabrania, na czas wyborów nie powinien być on zaangażowany w relacjonowanie wyborów.Rada Etyki Mediów uznaje udział dziennikarzy w wyborach za złamanie zasad etyki 55 dziennikarskiej . Dziennikarze nie tylko nie powinni kandydować, ale w jakikolwiek inny sposób uczestniczyć w pracach komitetów wyborczych, np. nie powinni pomagać kandydatom w przygotowaniu wystąpień publicznych.Dobrą praktyką jest wprowadzenie przez szefów redakcji w tym zakresie jasnych wytycznych.Media powinny z ostrożnością relacjonować wydarzenia z udziałem kandydatów pełniących funkcje publiczne w czasie kampanii wyborczej, a zwłaszcza ciszy wyborczej. Osoby te, mając łatwiejszy niż inni kandydaci dostęp do mediów, mogą nadużywać go do celów związanych z prowadzeniem kampanii wyborczej. Media muszą być więc szczególnie wyczulone.Prowadzenie negatywnej kampanii w mediach, choć nie jest prawnie zakazane, budzi wątpliwości etyczne. Media powinny przekazywać wypowiedzi prawdziwe, wypowiadane w dobrej wierze oraz w tonie umiarkowanym. (..)W przypadku, gdy tworzy się medium specjalnie na potrzeby wyborów, dane medium powinno kierować się regułami prawdziwości i uczciwości przekazu. Należy także pamiętać, że powstające w okresie wyborczym tytuły prasowe zobowiązane są do przestrzegania wszelkich wymogów stawianych prasie przez prawo prasowe (jeœli publikacja spełnia 56 kryteria definicji „dziennika" lub „czasopisma" wymagana jest np. jego rejestracja w sądzie). Bardzo ważne jest, aby wydawnictwo takie na każdym egzemplarzu posiadało takie informacje jak nazwę i adres wydawcy, adres redakcji, imię i nazwisko redaktora naczelnego. Choć prawo prasowe nie ustanawia obowiązku zamieszczenia impressum na tzw. drukach nieperiodycznych (np. jednorazowo wydanej gazetce), zasada ta powinna być przestrzegana w przypadku wydawnictw dotyczących wyborów. wg http://hfhr.pl/wp-content/uploads/2014/10/HFPC_media_w_ok resie_wyborczym.pdf
--
-------
Merkuriusz Polski
Polish News Agency polishnews.pl
--
-------
Merkuriusz Polski
Polish News Agency polishnews.pl
Komentarze
Prześlij komentarz
Muszę teraz sprawdzić ten komentarz pod względem spamu. Redakcja.