List do Ministerstwa Zdrowia: jak (chyba) wyleczyliśmy się z koronawirusa
Zielona Góra, 4 maja 2020
List do Ministerstwa Zdrowia: jak (chyba) wyleczyliśmy się z koronawirusa
Szanowni Państwo,
Mój kolega, sąsiad, był w Bormio we Włoszech, w Lombardii, w centrum epidemii. Wszyscy oni się tam jeszcze w styczniu i w lutym pochorowali. Z tego co on mówił, początkowo nie ujawniano jak jest źle i że wiele osób jest chorych. Starano się nie informować. Opowiadał on że początkowo nie mówiono, jak jest źle w owym Bormio.
Ja zaś byłem w Czechach na desce. Obydwoje się tak samo leczyliśmy: pijąc bardzo duże ilości wody. Mi wypłukanie wirusa zajęło jedno popołudnie i wieczór. Rano już czułem się dobrze i natychmiast poszedłem na deskę.
Wypiłem dzień wcześniej wieczorem jakieś 20 czy 30 herbat ziołowych aby się wyleczyć. Wypiłem co najmniej kilka do kilkunastu litrów płynów w jedno popołudnie i wieczór. Byłem w małym miasteczku, nie widziałem w nim apteki. Mogłem kupić jedynie herbatę z lokalnych ziół sudeckich, co zrobiłem. Wypiłem całe pudełko chyba 30 saszetek w jedno popołudnie i wieczór, w dodatku herbaty tej mi zabrakło mimo że zaparzałem saszetki wielokrotnie. Zapaliłem też marihuanę aby się wyleczyć ale użyłem jej bardzo mało, miałem chyba na jednego dżointa. Owe zioła to było wszystko z "medykamentów" co mogłem kupić w tym miasteczku.
Możliwe że coś złapałem bo w Czechach pali się dużo marihuany i paliliśmy ją wspólnie także z młodymi Włochami. Myślę że chorowałem kilka do kilkunastu godzin, ale mniej niż cały dzień. Kolega zaś był chory przez 6 dni. Zachorował pierwszego dnia jeżdżenia na desce, wyleczył się pijąc w opór wody, pił tyle ile udało mu się wlać do organizmu. Pił po to by organizm sam wypłukał wirusa. Gdy rozpoczął pijąc wodę, twierdził że następnego dnia już był zdrowy. Miał wcześniej aż 39 stopni. Zaraził się od jakiegoś młodego typa, który za nim cały czas łaził bo się jarał tym jak mój kolega jeździ na desce i chciał się od niego uczyć.
Kolega mój opowiadał że gardło sobie płukał mydłem, by pozbyć się zarazków, co było bez porównania skuteczniejsze niż "leki z apteki" typu tabletki na gardło z apteki. Zniknęło mu z dnia na dzień.
To wszystko miało miejsce jakieś 2-3 miesiące temu. Piszę tą historię jako opis tego jak ludzie się leczą nie znając diagnozy, nie wiedząc że są chorzy na koronawirusa. Oboje nie mamy pewności czy istotnie już to przechorowaliśmy. Ale u niego na obozie w Bormio w Lombardii pochorowali się niemal wszyscy.
Proszę się nie sugerować zbyt bardzo tym opisem, my obaj dużo trenujemy (gram z nim w hokeja na rolkach) i nasze organizmy działają dość inaczej. Owa terapia którą oboje nieświadomie zastosowaliśmy niezależnie od siebie, może nie zadziałać u zwykłych osób.
Obecnie nie wiem czy jestem w pełni zdrowy- dwa dni temu kolega wyciągał mi nożem i kombinerkami kleszcza z osierdzia serca, bo wbił się głęboko i głowa się urwała a baliśmy się skorzystać ze szpitala czy pogotowia (które i tak ma tylko dyżur telefoniczny, drzwi są zamknięte i wisi kartka z numerami telefonów). Na razie jednak czuję się dobrze.
Pozdrawiam
--
Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A, 65-154 Zielona Góra
Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.
__________________________________________________________________________
Merkuriusz Polski
Polish News Agency. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.
Adam Fularz, manager Radiotelewizji
Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A, 65-154 Zielona Góra
Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764
POLISH NEWS AGENCY POLISHNEWS.PL
AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661
AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661
Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.
Standardy relacjonowania wyborów przez media zgodne z Art. 7 ust. 2 ustawy – Prawo Prasowe.
Kandydat w wyborach nie powinien być formalnie związany z żadnym medium, w szczególności być dziennikarzem, redaktorem naczelnym bądź wydawcą. Jeżeli tak by się zdarzyło, gdyż prawo wprost tego nie zabrania, na czas wyborów nie powinien być on zaangażowany w relacjonowanie wyborów.
Rada Etyki Mediów uznaje udział dziennikarzy w wyborach za złamanie zasad etyki 55 dziennikarskiej . Dziennikarze nie tylko nie powinni kandydować, ale w jakikolwiek inny sposób uczestniczyć w pracach komitetów wyborczych, np. nie powinni pomagać kandydatom w przygotowaniu wystąpień publicznych.
Dobrą praktyką jest wprowadzenie przez szefów redakcji w tym zakresie jasnych wytycznych.
Media powinny z ostrożnością relacjonować wydarzenia z udziałem kandydatów pełniących funkcje publiczne w czasie kampanii wyborczej, a zwłaszcza ciszy wyborczej. Osoby te, mając łatwiejszy niż inni kandydaci dostęp do mediów, mogą nadużywać go do celów związanych z prowadzeniem kampanii wyborczej. Media muszą być więc szczególnie wyczulone.
Prowadzenie negatywnej kampanii w mediach, choć nie jest prawnie zakazane, budzi wątpliwości etyczne. Media powinny przekazywać wypowiedzi prawdziwe, wypowiadane w dobrej wierze oraz w tonie umiarkowanym. (..)
W przypadku, gdy tworzy się medium specjalnie na potrzeby wyborów, dane medium powinno kierować się regułami prawdziwości i uczciwości przekazu. Należy także pamiętać, że powstające w okresie wyborczym tytuły prasowe zobowiązane są do przestrzegania wszelkich wymogów stawianych prasie przez prawo prasowe (jeœli publikacja spełnia 56 kryteria definicji „dziennika" lub „czasopisma" wymagana jest np. jego rejestracja w sądzie). Bardzo ważne jest, aby wydawnictwo takie na każdym egzemplarzu posiadało takie informacje jak nazwę i adres wydawcy, adres redakcji, imię i nazwisko redaktora naczelnego. Choć prawo prasowe nie ustanawia obowiązku zamieszczenia impressum na tzw. drukach nieperiodycznych (np. jednorazowo wydanej gazetce), zasada ta powinna być przestrzegana w przypadku wydawnictw dotyczących wyborów. wg http://hfhr.pl/wp-content/uploads/2014/10/HFPC_media_w_okresie_wyborczym.pdf
Komentarze
Prześlij komentarz
Muszę teraz sprawdzić ten komentarz pod względem spamu. Redakcja.