Nasze serwery nie wytrzymały zainteresowania czytelników i ledwo działają

Drodzy czytelnicy, nasze serwery odnotowały rekordowe zainteresowanie i serwis wieczorna.pl wczytuje się do kilkunastu minut. Od rana tysiące czytelników próbują dostać się do wydania wieczornego. Musimy dodać nowy procesor i zwiększyć moc serwera. Poniżej- aktualności zwiąane z nieobecnością sweriwsu wieczorna.pl w wyszukiwarce Google- Google aindeksował jedynie 1017 stron z około 597 tysięcy stron gazety. 


Do:

Piotr Zalewski
Biuro Prasowe Google

Szanowny Panie,
Jesteśmy najstarszym wydawnictwem prasowym w Polsce- działamy od 1661 roku. Nie można nas znaleźć w Google. Reklamujemy się więc jako medium nieobecne w Google. Odzew czytelników jest świetny, nasze serwery po prostu padły od ogromnego ruchu po wydaniu gazety papierowej. Obyło się bez wykorzystania Google. Powróciliśmy na papier.

Jaki jest powód wycofania naszego serwisu wieczorna.pl z wyszukiwarki Google? Jesteśmy największym archiwum prasowym w Polsce, serwis prowadzi Agencja Prasowa Merkuriusz Polski. Służy on archiwizacji treści prasowych. Działamy od 3 stycznia 1661 roku. Jesteśmy najstarszym wydawcą prasy w Polsce- serwis Merkuriusza Polskiego nabyłem w Wielkiej Brytanii wraz ze 100 wydaniami lokalnymi i z prawami do treści od 1661 roku. 

Serwer aż padł dzisiaj od nadmiernego ruchu gdy przeszliśmy na papierowe wydania i zachęciliśmy czytelników do odwiedzin naszego serwisu. Już w ten weekend wystartowaliśmy z wydaniem papierowym po tym jak przekonałem się że Google nie indeksuje naszych treści. Dziś serwer nie działa z powodu nadmiernego ruchu, mimo braku przekierowań google.

Czytelnicy odwiedają nasz serwer, ale reklamujemy go nie w Google, ale papierowo. Rozważam zlecenie reklam serwisu dopiero gdy Google zindeksuje nasze treści- czy mam płacić za to że jesteśmy wykreśleni z wyszukiwarki?


- witryna nie zawiera wyłącznie treści skopiowanych (precie prawo prasowe w Polsce pozwala na tworzenie przeglądów prasy), albo są one kopiowane z serwisów lokalnych wydawcy, stąd są one powielone. Niemniej mają one inne ilustracje i często są aktualizzowane w odróżnieniu od oryginałów.

Gazeta zawiera na przykład dział starożytności który skopiowałem z wydania Merkuriusza Polskiego, ale sposób prezentacji tekstów jest inny niż na oryginalnej witrynie Merkuriusza: http://www.poselska.nazwa.pl/wieczorna2/
Niemniej serwis jest zoptymalizowany na telefony komórkowe, i jest nowocześniejszy od innych wydań lokalnych wydawcy- stąd powód kopiowania treści z serwisów lokalnych wydawcy. 

- wiadomości w formie przeglądu prasy są segregowane w kategorie w menu górnym oraz według tagów wykrywanych automatycznie z zawartości treści. Wiadomości są układane w tagi celem ich uporządkowania. Wiadomości są automatycznie porządkowane w kategorie wg tagów.
- witryna daje szereg dodatkowych usług, w rodzaju publikacji własnych treści, sieci społecznościowej, sprzedaży własnych treści przez użytkowników, jest podział na twórców i producentów treści, 

- daje moliwości drukowania własnych treści w formacie książek w pdf, tworzenia własnych gazet (skład automatyczny) i tworzenia własnych kolekcji wiadomości- własnych serwisów www pod własną domeną, i własnych gazet lokalnych budowanych z treści wybranych w serwisie lub własnoręcznie dodanych.  

- w przypadku publikacji treści naruszających prawa osób trzecich niezwłocznie je usuwamy po otrzymaniu zgłoszenia. Dotychczas mieliśmy kilka takich zgłoszeń. Na każde zareagowaliśmy i treści usunęliśmy.

- poniżej uwagi z serwisu Google dla webmasterów. Czy Google rezerwuje sobie monopol na tworzenie archiwów treści prasowych? Przecież mamy prawo robić takie archiwum, treści dobieramy dość żmudnie, wiele treści cenzurujemy, takie jak treści ruchów skrajnych politycznie. Dajemy te możliwość komentowania treści, co w wielu serwisach prasowych jest niemożliwe.


Skopiowane treści

Niektórzy webmasterzy kopiują treści z innych, bardziej znanych witryn. Zakładają, że zwiększenie zawartości stron w ich witrynie jest dobrą strategią długoterminową, i nie dbają o trafność ani oryginalność treści.

- dbamy o trafność i oryginalność treści, są one otagowane, posegregowane w kategoriach w menu górnym, a żródła są starannie dobrane.

 Witryny, które zawierają wyłączne skopiowane treści, nawet jeśli pochodzą ze źródeł wysokiej jakości, i nie oferują żadnych dodatkowych usług lub funkcji, nie mają dla użytkowników żadnej wartości.

- witryny służące jako wyszukiwarki tekstów mają wartość dodaną. Posiadamy wyszukiwarkę tekstów. Mamy funkcję autopublikacji, mamy profile twórców i producentów z opcją publikacji treści i ich wydawania w formie ebooków.

 Mogą też w niektórych przypadkach naruszać prawa autorskie. 

-"Prawo autorskie czyni ukłon w stosunku do społecznej potrzeby szybkości obiegu informacji. Wykorzystywanie w mediach cudzych tekstów dozwolone jest w ramach prawa przedruku i to bez uzyskiwania zgody autora. Prawo przedruku jest jedną z form dozwolonego użytku publicznego utworów chronionych. W skrócie, przedrukiem możemy nazwać prawo rozpowszechniania już upublicznionych utworów w celach informacyjnych. Swoboda czerpania z innych niż własne źródła mieścić się musi w zakresie wynikającym z dozwolonego użytku, sprecyzowanym w przepisach ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. "(wg http://di.com.pl/dopuszczalnosc-przedrukow-z-internetu-cz-1-35480 )

-- "Przepis wskazuje wprost, że z przedruku korzystać mogą prasa, radio i telewizja".Prawem cytatu zajmował się także Sąd Najwyższy, który w wyroku z 23 listopada 2004 r. wyraził pogląd, iż"Przytoczenie cudzego utworu nawet w całości jest dozwolone, jeżeli następuje w celu określonym w art. 29 ust. 1 pr.aut., przy czym przytaczany utwór musi pozostawać w takiej proporcji do wkładu twórczości własnej, aby nie było wątpliwości co do tego, że powstało własne dzieło." (sygn. I CK 232/04).

Warto poświęcić trochę czasu, aby stworzyć oryginalną treść, która odróżni Twoją witrynę od innych. Dzięki temu zdobędziesz wielu lojalnych użytkowników i zapewnisz im więcej wartościowych wyników podczas wyszukiwania w Google.

- Agencja prasowa bazuje na nadsyłanych materiałach które staramy się publikować jako pierwsi. Mimo tego nie ma nas w agregatore Google News, zgłoszenie zostało odrzucone. treści agregowane publikujemy z całodniowym opóźnieniem. Nie chcemy odbierać prawa do zdobycia ruchu z Google News innym wydawcom którzy udostępnili nam treści i wyraili zgodę na ich agregację. Strumień treści w xml jest w dwóch formatach i służy redakcjom w całej Polsce.

Oto kilka przykładów kopiowania treści:

  • witryny, które kopiują i ponownie publikują treści z innych witryn i nie zawierają żadnych oryginalnych treści ani dodatkowych funkcjonalności- 
  • - czy ten ustęp dotyczy nas? Mamy kilkadziesiąt dodatkowych funkcjonalności, jak geolokalizacja wydarzeń, sieć społecznościowa etc.  Jak inaczej agencja prasowa ma przygotować wieczorny przegląd prasy?

  • witryny, które kopiują treści z innych witryn, modyfikują je w niewielkim stopniu (np. przez podstawianie synonimów lub przy użyciu technik automatycznego generowania treści) i publikują je ponownie
  • - planujemy wdrożyć techniki automatycznego generowania treści celem publikacji wielu danych. 
  • witryny, które powielają kanały treści z innych witryn i nie oferują użytkownikom żadnego unikatowego sposobu ich uporządkowania ani innych korzyści
  • - mamy liczne unikatowe sposoby ich uporządkowania (tagio, kategorie, wyszukiwanie newsów)
  • witryny, które zawierają umieszczone treści, takie jak wideo, zdjęcia i inne materiały z innych witryn, i nie oferują użytkownikom znaczącej wartości dodanej.
  • - oferujemy sieć społecznościową, możliwośc publikacji własnych treści, kategoryzację treści wg automatycznie wykrywanych  treści tagów, sprzedaż własnych treści, 
--
Adam Fularz
Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
+442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661

TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.



--
Adam Fularz
Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661

TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Komentarze

Popularne posty

Instytut Ekonomiczny Zielona Góra

Independent Trader.pl - Portal Finansowy

Warsaw Enterprise Institute