Komunikat: [WIDEO] Śledztwo na fermach świń ujawnia, skąd pochodzi “luksusowe mięso”

Redakcja serwisu otrzymała list

---------- Wiadomość przekazana dalej ----------
Od: Anna Iżyńska <media na serw. otwarteklatki.pl>
Data: wtorek, 3 września 2019
Temat: [WIDEO] Śledztwo na fermach świń ujawnia, skąd pochodzi "luksusowe mięso"
Do: Adam.Fularz na wieczorna.pl


Dzień dobry Panie Adamie,

Organizacje prozwierzęce koordynujące Europejską Inicjatywę Obywatelską „Koniec Epoki Klatkowej" opublikowały wyniki śledztwa na fermach świń w kilku unijnych państwach, w tym Polsce oraz kojarzonych z luksusowymi produktami Włoszech. Zwierzęta otocza brud i insekty. Hodowane są w ciasnych klatkach, z których część próbuje się wydostać, gryząc pręty.

(..)

Pozdrawiam,

Anna Iżyńska

---

Anna Iżyńska

Specjalistka ds. Komunikacji Stowarzyszenia Otwarte Klatki 

tel. + 48 694 335 195


Warszawa, 03.09.2019


Śledztwo na fermach świń ujawnia, skąd pochodzi "luksusowe mięso"


Organizacje prozwierzęce koordynujące Europejską Inicjatywę Obywatelską „Koniec Epoki Klatkowej" opublikowały wyniki śledztwa na fermach świń w kilku unijnych państwach, w tym Polsce oraz kojarzonych z luksusowymi produktami Włoszech. Zwierzęta otocza brud i insekty. Hodowane są w ciasnych klatkach, z których część próbuje się wydostać, gryząc pręty.


Śledztwo jest częścią kampanii, która zachęca do składania podpisów pod Europejską Inicjatywą Obywatelską „Koniec Epoki Klatkowej". Jest to projekt złożony we wrześniu ubiegłego roku w Parlamencie Europejskim, który zakłada wprowadzenie na terenie Unii całkowitego zakazu stosowania klatek w hodowli zwierząt gospodarskich, w tym m.in. kojców porodowych i inseminacyjnych dla macior.


Nagrania udostępnione dzisiaj przez obrońców zwierząt pochodzą z Polski, Czech, Niemiec, Austrii, Holandii i słynących z wysokiej jakości i luksusowych produktów Włoch. Według raportu "Koniec Epoki Klatkowej" w Unii Europejskiej żyje około 12 milionów macior, a większość z nich połowę swojego życia spędza w klatkach. W Polsce jest ich około 900 tys. (GUS, 2018).


Kojce porodowe i inseminacyjne zostały zaprojektowane tak, aby uniemożliwić maciorom możliwość obracania się - zarówno przed, w trakcie, jak i po porodzie mogą one więc jedynie stać, siedzieć lub leżeć  – mówi mówi Maria Madej ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki – Ma to chronić prosięta przed przygnieceniem, jednak jak pokazują badania zrealizowane w ramach projektu PigSafe, ich śmiertelność jest porównywalna w przypadku kojców i alternatywnych systemów. Cierpienia macior można więc uniknąć i zapewnić im humanitarne warunki porodu i karmienia – dodaje.

W niektórych krajach, np. Szwecji i Wielkiej Brytanii, klatki dla loch zostały całkowicie lub częściowo zakazane. Jeśli do 11 września inicjatywa "Koniec Epoki Klatkowej" zgromadzi co najmniej milion zweryfikowanych podpisów obywateli Unii, projekt prawnego zakazu stosowania klatek w hodowli zwierząt gospodarskich trafi pod dalsze obrady Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego. 


###


Kontakt dla mediów:

Anna Iżyńska

media@otwarteklatki.pl

+48 694 335 195


Link do inicjatywy: https://otwarteklatki-pl.endthecageage.eu/


Partnerem Monitorującym Media Stowarzyszenia jest   




Otwarte Klatk| Open Cages


Celem Stowarzyszenia Otwarte Klatki jest zapobieganie cierpieniu zwierząt poprzez wprowadzanie systemowych zmian społecznych, dokumentowanie warunków chowu przemysłowego oraz edukację promującą pozytywne postawy wobec zwierząt. | Our goal is to prevent the suffering of animals through the introduction of systemic social change, documenting the conditions of factory farming and education to promote positive attitudes toward animals.

(....)

KRS: 0000444120



Zostaliśmy nagrodzeni tytułem:
We have been awarded:




--
-------
Merkuriusz Polski
Polish News Agency polishnews.pl

Komentarze

Popularne posty

Instytut Ekonomiczny Zielona Góra

Independent Trader.pl - Portal Finansowy

Warsaw Enterprise Institute