Drobna uwaga do autora wypowiedzi

do partii PiS

Drobna uwaga do autora wypowiedzi poniżej- pana (Jarosława?) Kaczyńskiego:

"Różnice między kobietą a mężczyzną, nawet jeżeli te drugorzędne cechy się jakoś mieszają, można rozpoznać już na poziomie komórki. Już komórki są inne kobiet i mężczyzn. Czyli krótko mówiąc, każdy się rodzi albo kobietą, albo mężczyzną. Każdy" - mówił Kaczyński. "Żadnych dwóch mamuś, żadnych dwóch tatusiów" - dodał.


Uwaga redaktora

Szanowny Panie,
Statystyka dowodzi że pomieszanie chromosomów męskich i żeńskich wypada tak samo często jak rudy kolor włosów, to jest bodaj raz na 71 przypadków. Jest to na tyle częste że nie można mówić jakoby był to jakiś ewenement lub by pomieszanie płci było czymś rzadkim. Nie, tak samo jak rudy kolor włosów, nie jest to żaden ewenement, i co podkreślam, NIE POWINIEN BYĆ TO POWÓD DO DYSKRYMINACJI. 

To że ktoś jest w pełni hermafrodytą z obiema w pełni ukształtowanymi parami organów płciowych, czyli jest tzw. "kobietą z brodą i penisem", wypada bodaj, o ile dobrze pamiętam, raz na 10 tysięcy (stany pośrednie są dużo, dużo częstsze, zwłaszcza u sportowców). Dyskryminacja ze względu na płeć w przypadku hermafrodytów najbardziej dotyka sportowców.  Legenda polskiego sportu Stanisława Walasiewicz miała organy obu płci, i całe życie ukrywała małego penisa. Dzisiaj oskarżonoby ją o oszustwo płci. Wielu sportowców to obojniaki, osoby intersex czyli mogą mieć zarówno piersi jak i penis. 

W Niemczech przy naborze do pracy podaje się płcie m/f/d, przy czym d oznacza trzecią płeć (drittes Geschlecht). Ostatnio widziałem na reklamie po niemieckiej stronie granicy ten napis (m/f/d): reklamowano stanowisko pracy.  

Dane statystyczne podałem z pamięci, tak jak je zapamiętałem. Błędy są możliwe. Jako wydawca i statystyk zechcę zareagować. Stany pośrednie są tak samo częste jak rudy kolor włosów u ludzi. Chromosomy obu płci w tych komórkach osób zwanych hermafrodyta albo intersex są wymieszane. 

Jako statystyk tłumaczę że coś co występuje raz na 10 tys. zdarzeń urodzeń, raz na 1600 zdarzeń urodzeń czy raz na 1000 urodzeń -jak w przypadku różnych form obojnactwa- nie jest nienaturalne.

W Polsce nie ma trzeciej płci jak w Niemczech już na poziomie dokumentów szpitalnych. Gdy rodzi się dziecko hermafrodyta u nas w regionie to trzeba je zawieźć 50 km dalej za granicę i załatwiać z problemami językowymi po drugiej stronie granicy by dziecko otrzymało poprawny akt urodzenia z wpisaną płcią hermafrodyty- co funkcjonuje już od kilku lat po drugiej stronie rzeki granicznej. Od stycznia ub. r. te osoby płci obojniak otrzymały pełnię praw po tamtej stronie granicy, wzorem prawodawstwa czasów antycznych opartego o system trzech płci. 

Tymczasem po polskiej stronie granicy zwłaszcza osoby niepełnoletnie są zagubione, nie wiedzą jakiej są płci, jeśli z wyglądu nawet są obojnakami. Norma że istnieją tylko kobiety lub mężczyźni, powoduje że osoby niepełnoletnie muszą się zdecydować na wybór jednej z dwóch płci by mieć odpowiednią płeć na świadectwie maturalnym, mimo że na oko wyglądają jak obojniacy (np. męska budowa ciała ale bardzo damski głos). Osoby takie się pytają innych o poradę, i szczerze mówiąc nie wiem co można komuś takiemu poradzić (sam byłem pytany przez osobę niepewną tego, jaką płeć powinna mieć na świadectwie maturalnym). 

Gdy w Zielonej Górze zorganizowano spotkanie hermafrodytów z mediami, narzekały zwłaszcza osoby pracujące na kasie w sklepach czy supermarketach, że ciągle bierze je się za mężczyznę lub kobietę, albo klienci niedelikatnie wprost o to pytają, nie rozumiejąc płci z wyglądu.

Pozdrawiam
--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Polish News Agency. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.



Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

POLISH NEWS AGENCY POLISHNEWS.PL
AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.

Standardy relacjonowania wyborów przez media zgodne z Art. 7 ust. 2 ustawy – Prawo Prasowe.

Kandydat w wyborach nie powinien być formalnie związany z żadnym medium, w szczególności być dziennikarzem, redaktorem naczelnym bądź wydawcą. Jeżeli tak by się zdarzyło, gdyż prawo wprost tego nie zabrania, na czas wyborów nie powinien być on zaangażowany w relacjonowanie wyborów.

Rada Etyki Mediów uznaje udział dziennikarzy w wyborach za złamanie zasad etyki 55 dziennikarskiej . Dziennikarze nie tylko nie powinni kandydować, ale w jakikolwiek inny sposób uczestniczyć w pracach komitetów wyborczych, np. nie powinni pomagać kandydatom w przygotowaniu wystąpień publicznych.

Dobrą praktyką jest wprowadzenie przez szefów redakcji w tym zakresie jasnych wytycznych. 

Media powinny z ostrożnością relacjonować wydarzenia z udziałem kandydatów pełniących funkcje publiczne w czasie kampanii wyborczej, a zwłaszcza ciszy wyborczej. Osoby te, mając łatwiejszy niż inni kandydaci dostęp do mediów, mogą nadużywać go do celów związanych z prowadzeniem kampanii wyborczej. Media muszą być więc szczególnie wyczulone. 

Prowadzenie negatywnej kampanii w mediach, choć nie jest prawnie zakazane, budzi wątpliwości etyczne. Media powinny przekazywać wypowiedzi prawdziwe, wypowiadane w dobrej wierze oraz w tonie umiarkowanym. (..)

W przypadku, gdy tworzy się medium specjalnie na potrzeby wyborów, dane medium powinno kierować się regułami prawdziwości i uczciwości przekazu. Należy także pamiętać, że powstające w okresie wyborczym tytuły prasowe zobowiązane są do przestrzegania wszelkich wymogów stawianych prasie przez prawo prasowe (jeœli publikacja spełnia 56 kryteria definicji „dziennika" lub „czasopisma" wymagana jest np. jego rejestracja w sądzie). Bardzo ważne jest, aby wydawnictwo takie na każdym egzemplarzu posiadało takie informacje jak nazwę i adres wydawcy, adres redakcji, imię i nazwisko redaktora naczelnego. Choć prawo prasowe nie ustanawia obowiązku zamieszczenia impressum na tzw. drukach nieperiodycznych (np. jednorazowo wydanej gazetce), zasada ta powinna być przestrzegana w przypadku wydawnictw dotyczących wyborów. wg http://hfhr.pl/wp-content/uploads/2014/10/HFPC_media_w_okresie_wyborczym.pdf

Komentarze

Popularne posty

Instytut Ekonomiczny Zielona Góra

Independent Trader.pl - Portal Finansowy

Warsaw Enterprise Institute