komunikat: Podsumowanie czerwca: zatrzymać PiS w wyborach samorządowych, petycja ws euro, eksperci o zakazie handlu w niedziele

--
Od: Katarzyna Lubnauer - Nowoczesna <info na serwerze nowoczesna.org>
Data: środa, 4 lipca 2018
Temat: Podsumowanie czerwca: zatrzymać PiS w wyborach samorządowych, petycja ws euro, eksperci o zakazie handlu w......

 

Drodzy Nowocześni,

w ostatnich miesiącach odbywam setki rozmów i jeżdżę po Polsce, budując Koalicję Obywatelską. Ostatnio ogłosiliśmy kandydatów Koalicji m. in. w Gdańsku, Opolu i Zielonej Górze.

Jesteśmy liberalnym skrzydłem silnego bloku demokratycznego, który rusza do walki o odzyskanie Polski z rąk PiS. Chcemy być gwarantem, że Koalicja Obywatelska pozostanie wierna ideom takim jak otwarte i tolerancyjne społeczeństwo oraz gospodarka wolnorynkowa.

Oprócz intensywnych przygotowań do kampanii samorządowej, w czerwcu daliśmy temu wyraz przez kilka ogólnopolskich inicjatyw.

Petycja #TakDlaEuro

Unia Europejska znajduje się dziś w przełomowym momencie. Dalsza integracja Europy odbędzie się w ramach strefy euro. Państwa członkowskie, które nie przyjmą wspólnej waluty, znajdą się na peryferiach decyzyjnych UE, ich bezpieczeństwo będzie osłabione, a pełne wykorzystanie potencjału gospodarczego - niemożliwe. Wejście do strefy euro to w tych okolicznościach polska racja stanu.

Rząd PiS tego nie rozumie – brnie w konflikt z naszymi europejskimi partnerami i utrzymuje, że polska gospodarka nie jest gotowa na wspólną walutę.

Dlatego Nowoczesna uruchomiła internetową petycję do rządu o podjęcie działań mających na celu jak najszybsze dołączenie Polski do strefy euro.


Nowoczesna kontra związkowy bubel prawny – ustawa o zakazie handlu w niedziele

21. czerwca 2018 w Sejmie dyskutowaliśmy z zaproszonymi ekspertami o konsekwencjach wprowadzenia tej ustawy. Bazą do dyskusji był raport Sieci Eksperckiej Lepsza Polska. Wnioski? Zakaz handlu w niedziele to bubel prawny, który nie służy nikomu, nawet pracownikom handlu. Na ustawie tracą polscy przedsiębiorcy i zagraniczni inwestorzy. Zaburzona jest swoboda konkurencji. Ograniczana jest nasza wolność planowania wolnego czasu. W tym kontekście większość panelistów przyznała, że cele ustawy lepiej realizowałyby zmiany w prawie pracy, jakie zaproponowała Nowoczesna - propozycja gwarancji dwóch wolnych niedziel w miesiącu dla pracowników handlu.

 

Nowoczesna na Paradzie Równości 

Każdy ma prawo do szczęścia. Dlatego konsekwentnie wspieramy osoby LGBT+. W maju złożyliśmy w Sejmie Ustawę o związkach partnerskich, a w czerwcu byliśmy obecni na Paradzie Równości w Warszawie. Stworzyliśmy tam tęczową tablicę, pełną głosów poparcia dla równości i włączenia, która stanęła na korytarzu Sejmu. A w ostatni weekend wzięliśmy udział w I Marszu Równości w Rzeszowie.

 

To tylko wybrane przykłady działań Nowoczesnej w czerwcu.

Dziękuję, że jesteście z nami. Bez Waszego zaangażowania i wsparcia Nowoczesna nie byłaby możliwa!

Serdecznie pozdrawiam,

Katarzyna Lubnauer

Przewodnicząca Nowoczesnej

 

Otrzymałem elektronicznie.


--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.


TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.