Pytanie prasowe do UOKiK: wiązania snowboardowe marki Burton

Pytanie:
Kupiłem wiązania snowboardowe firmy Burton typu "freestyle", największej chyba na tym rynku, ale posłużyły mi zaledwie 20-30 godzin ciągłej jazdy, po czym się połamała łyżka jednego wiązania. Nie mam kwitku - paragonu ze sklepu w którym te wiązania kupiłem, nie mogę go znaleźć. Kupowałem za gotówkę. W sklepie powiedzieli że reklamacji raczej nie uznają nawet gdybym ją złożył bo to uszkodzenie mechaniczne. 

Wg mnie wiązania były słabej jakości - ja wcale szybko nie jeździłem na nich, a poprzednie wiązania innej marki służyły mi wiele sezonów. Po uszkodzeniu wiązzań firmy Burton.com, musiałem natychmiast kupić nowe wiązania za ok. 700-800 PLN bo to się stało w górach, w Czechach. 

Chcę kupić zapasową część - łyżkę do tych wiązań- nową, aby je naprawić. Ale ta firma Burton nie odpowiada na listy email do działu serwisu. Czy można ich pozwać o odszkodowanie? Jak to zrobić? Czy jest jakiś program w ramach którego ktoś reprezentowałby mnie? 

Wiązania kosztowały ok. 600 PLN. Firma Burton.com na pudełku od wiązań zamieściła informację o programie w48- twierdzą iż oferują najlepszy program gwarancyjny na rynku, iż reklamacja trwa 48 godzin od złożenia reklamacji/ zapytania, ale to nie jest prawda, czekam już prawie tydzień i nie ma żadnej odpowiedzi mimo trzech ponagleń. Co zrobić?
Pozdrawiam, 

--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.


TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.