Konferencja z cyklu "Polonia Restituta" na Uniwersytecie Śląskim. Informacja prasowa.


Od: Zespół Informacyjny MNiSW
Data: wtorek, 15 maja 2018
Temat: Konferencja z cyklu "Polonia Restituta" na Uniwersytecie Śląskim. Informacja prasowa.POLONIA RESTITUTA ‒ Myśląc Ojczyzna…

Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego realizuje projekt cyklu konferencji „Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości". Przez dziesięć miesięcy, począwszy od marca br., na konferencjach naukowych służących pogłębieniu refleksji nad polską historią i teraźniejszością, spotykają się przedstawiciele świata nauki, polityki, duchowni, działacze organizacji kulturalnych i społecznych.

Za nami już spotkania poświęcone rodzinie (Warszawa) oraz pracy i przedsiębiorczości (Łódź). 14 maja – w miesiącu szczególnie ważnym w polskim kalendarium historycznym – trzecia z cyklu konferencja podjęła temat obywatelskości i patriotyzmu, zarówno w wymiarze historycznym, jak i współczesnych doświadczeń. Gospodarzem tego wydarzenia był Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Myśląc Ojczyzna… ‒ trzecia konferencja

O współczesnym polskim patriotyzmie dyskutowali w Katowicach przedstawiciele świata nauki, polityki, organizacji kościelnych zarówno katolickich, jak i Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

(...)

Zespół Informacyjny

 

 

 


--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.


TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.