Pytanie do MZ: refundacja ortez używanych do sportu przez NFZ


do MZ
dotyczy:
Pytanie do MZ: refundacja ortez używanych do sportu przez NFZ

Czy NFZ refunduje ortezy do mx czy dh (ortezy sportowe) jesli dana osoba jest zdrowa ale potrzebuje ortezy do uprawiania sportu np. jeżdżenia na rowerze do downhillu? Bez ortez można sobie kolana połamać, a ortezy wykjonane w nowoczesnej technologii są drogie (do 5-6-8 tys. PLN za parę, np. marki POD, czy Leatt, albo EVS) bo są całe z karbonu/ włókna węglowego i są bardzo lekkie.

Czy jeśli NFZ nie refunduje to tego typu ochraniacze można sobie odpisać od podatku jeśli się nie jest inwalidą? Np. zbroja na rower do downhillu to kosztuje nawet kilka tysięcy PLN, jeśli np., ma certyfikat CE Level 2 i wytrzymuje kilka kilonewtonów siły uderzenia. Ostatnio taką kupowałem, marki Forcefield, i była strasznie droga. Na nowe ortezy mnie nie stać i musiałem oddać stare do naprawy bo je zepsułem całkiem. Z tego co widzę na zbroję nie stać nawet osoby trenujące zawodniczo speedway bo to drogie rzeczy.

Dla MZ oznaczałoby to oszczędność finansów bo ludzie mieliby mniej kontuzji/ urazów. Ja sam staram się unikać urazów i stosuję ochraniacze z certyfikatem CE poziomu 2, które wytrzymują typowe zderzenia, ale tego typu produkty są dużo droższe od zwykłych.


--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.


TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.