Komunikat CBA z 22 stycznia 2019Komunikat CBA
Nadawca:
Media CBA


3 dni temu redakcja otrzymała ten list:3 zatrzymanych. Fikcyjne faktury na blisko 4 mln zł

Agenci rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzech podkarpackich przedsiębiorców zajmujących się przestępczością gospodarczą m.in. wyłudzeniami podatku VAT, wprowadzaniem do obrotu dokumentów księgowych poświadczających nieprawdę – tzw. „pustych faktur", w tym faktur dokumentujących rzekomy eksport towarów.

Fikcyjne faktury VAT opiewają na kwotę blisko 4 mln zł, z czego kwota uszczuplenia podatku vat jest nie mniejsza niż 800 tys. zł.

Ustalenia rzeszowskich śledczych wskazują, że zatrzymani działali na terenie całej Polski.  Łańcuszek firm prowadził pomiędzy sobą pozorny obrót towarami, które następnie również fikcyjnie opuszczały terytorium Polski.

Zgromadzone materiały zostaną przekazane do Podkarpackiego Zamiejscowego Wydziału ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, gdzie zatrzymani usłyszą zarzuty.

Nie są to ostatnie czynności w tej sprawie z uwagi na wielowątkowość śledztwa niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

Wydział Komunikacji Społecznej

 

 

Wydział Komunikacji Społecznej

                   Gabinet Szefa

Centralne Biuro Antykorupcyjne

 --

Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, WIECZORNA.PL SP Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra