zaproszenie: dziennikarze i redakcje - prezentacja raportu Banku Światowego "The Changing nature of work"

W Ministerstwie Inwestycji i Rozwojunastąpi prezentacja raportu Banku Światowego "The Changing nature of work"  poświęconego ocenie kluczowych trendów i wyzwań determinujących kierunki rozwoju globalnego rynku pracy.
UWAGA: organizatorzy nie przewidują odrębnego spotkania z mediami, jednak zainteresowanych dziennikarzy i redakcje zapraszamy do indywidualnych rozmów z prelegentami.


KIEDY: 1 lutego 2019 r. - piątek w godz. 10:00-10:30.

GDZIE: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, ul. Wspólna 2/4, sala im. Grażyny Gęsickiej - A.

ZGŁOSZENIA (jeśli potrzebne miejsce postojowe, to z numerem rejestracyjnym pojazdu): media@miir.gov.pl


***
Agenda
  • wnioski dla rządu i Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju z rekomendacji raportu Banku Światowego "The Changing nature of work" - Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceminister inwestycji i rozwoju,
  • prezentacja raportu Banku Światowego "The Changing nature of work" - Michał Rutkowski, Dyrektor Naczelny Globalnej Praktyki Zabezpieczenia Społecznego i Pracy w Banku Światowym,
  • prezentacja "Postęp technologiczny a charakter pracy w Polsce" - Piotr Lewandowski, Prezes Instytutu Badan Strukturalnych,
  • prezentacja "Umiejętności Polaków jako prawdziwy motor rozwoju" - Piotr Arak, Dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
Po zakończeniu wystąpień planowana jest sesja pytań i odpowiedzi oraz dyskusja z udziałem zaproszonych prelegentów oraz wystąpienie podsumowujące konkluzje z prezentacji raportu i dyskusji towarzyszącej.

***

Podczas spotkania zostanie zaprezentowana najnowsza edycja raportu Banku Światowego "The Changing nature of work". Raport jest cyklicznym opracowaniem analitycznym, które identyfikuje oraz opisuje współczesne trendy i wyzwania, które będą wyznaczały kierunki rozwoju globalnego podziału pracy. W raporcie podkreślono znaczenie procesów związanych z postępującą globalizacją i cyfryzacją, które są głównymi katalizatorami "kreatywnej rewolucji", wpływającej na głębokie przewartościowanie struktury zasobów pracy.
Autorzy raportu podkreślają, że dokonujące się pod wpływem szybko postępujących zmian technologicznych "twórcze zakłócenie" (ang. creative disruption) globalnego rynku pracy będzie prowadziło do stopniowej automatyzacji i robotyzacji prostych czynności zawodowych oraz tworzenia miejsc pracy w zawodach związanych m.in. programowaniem zarządzaniem algorytmami sztucznej inteligencji oraz wykorzystaniem technologii cyfrowych w procesie produkcji oraz dystrybucji towarów i usług.
Centralną rekomendacją raportu jest dążenie do budowy wysokowykwalifikowanych zasobów pracy poprzez zwiększenie inwestycje w kapitał ludzki. Autorzy raportu podkreślają szczególną rolę jaką mają do odegrania władze publiczne w procesie budowania zasobów kompetencyjnych oraz kapitału ludzkiego i wdrażania systemów doskonalenia kwalifikacji zawodowej w oparciu o model tzw. kształcenia ustawicznego.


Dodatkowe informacje:
  • Filip Kochan, World Bank, Communications Officer, fkochan@worldbank.org tel : +48 605 282 998
  • Zbigniew Przybysz, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Biuro Komunikacji, media@miir.gov.pl, + 608 525 514


***
Biuro Komunikacji
Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju
ul. Wspólna 2/4
00-926 Warszawa

tel. +48 22 273 85 11
e-mail: media@mr.gov.pl
www.miir.gov.plNiepodległa

Komentarze

Popularne posty

Instytut Ekonomiczny Zielona Góra

Independent Trader.pl - Portal Finansowy

Warsaw Enterprise Institute