Pytanie redakcji do DJE MEN- o spór sądowy z MEN

do DJE MEN
Ministerstwo Edukacji Narodowej, al. J. Ch. Szucha 25, 00-918 Warszawa

Szanowni Państwo,

Korespondowaliśmy w sprawie jakości edukacji. Redakcja podniosła zarzut fałszywych treści celowo podawanych w podręcznikach szkolnych celem "prania mózgu" poprzez podawanie wybiórczych, celowo przeinaczonych, nieprawdziwych informacji. Sądzę że jakaś grupa osób nadal kontynuuje propagandę jaką znałem z czasów totalitaryzmu ze szkoły po polskiej stronie granicy.

Chciałbym wnieść sprawę do sądu w pozwie o wycofanie fałszywych treści z programu nauczania. Proszę o odpowiedzi na zarzuty którą to odpowiedź dołączę do pozwu. Czekam 14 dni zgodnie z KPA.

Uzyskałem kopię dokumentu wystawioną dnia 15 marca r. 1000 n.e., i wniosę ów odpis dokumentu jako dowód by udowodnić nieprawdziwość twierdzenia o rzekomym "zjeżdzie gnieźnieńskim" z roku 1000 n.e.

Przypomnę zarzuty redakcji:
Chrzest roku 966? Przecież źródła podają co najmniej kilka różnych dat, a ową datę 966 wymyślono dopiero współcześnie, w odpowiedzi na rozbieżne daty w źródłach. 

Pierwsza stolica w Gnieźnie? Redakcja zechce przedłożyć kolejny dokument w sporze sądowym. Wg dokumentu "Dagome Iudex" zachowanego w kopii z ok. 1086/1087 r., owa stolica z czasów Mieszka I miała znajdować się w mieście Szinske (Schinesghe). Współczesne internetowe wyszukiwarki kontekstowe dla haseł z dokumentów źródłowych tłumaczą nazwę "Szinske" i nie jest to miasto "Gniezno". 

"Państwo Gnieźnieńskie"- to przecież tyko mglista teoria, która może jest fejkiem, bo w najwcześniejszej pełnej biografii "Mieszka I" z roku 1766 - przedstawionego jako Miscislaus II w dziele Thomasa Nugenta, nietety- nie jest on władcą takiej krainy, ma on inny tytuł władcy i jest 14. władcą z kolei... Reszta szczegółów 8-miostronnicowej biografii zgadza się idealnie, więc trudno o pomyłkę. 

Zjazd Gnieźnieński- czyli sądowy zarzut redakcji - o podawanei fałszywych informacji? Wg dokumentu wówczas wystawionego, odbył się w mieście....  "Gaemi" w Scavanii. Zachował się po dziś dzień w- ystawiony wówczas dokument z dnia id marcowych 15 marca r. 1000. Miejsce wystawienia dokumentu oznaczono jako „Actum in Scavania in civitate Gaemi ubi corpus beati Martyris... quiescit". O mieście Gnieźnie w tym dokumencie- śladu nie ma...

Państwa podręczniki są tak słabej jakości że samo sprawdzenie z źródłami kilku pierwszych stron dobitnie pokazuje skalę braków, błędów, celowych, oszukańczych przeinaczeń. Sugeruję aby wynajęli Państwo jakichś historyków z innego kraju, którzy sprawdzą źródła i sporządzą takie podręczniki na nowo. Myślę że lokalni historycy byli kształceni w epoce totalitaryzmu i nie odróżniają propagandy od historii. 


Pozdrawiam, 
Adam Fularz
wydawca
Merkuriusz Polski



--

Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, WIECZORNA.PL SP Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Komentarze

Popularne posty

Instytut Ekonomiczny Zielona Góra

Independent Trader.pl - Portal Finansowy

Warsaw Enterprise Institute