Petycja do Jerzy Baczyński, Redaktor naczelny "Polityka"

Drogi Panie Jurku,  
Czytam Pana gazetę i się dziwię treści numeru 35 - z dnia 29 sierpnia br.  "Choć nikt by na to nie postawił,  teoria ekonomii stanęła jednak bardziej po stronie populistów. Teraz Jarosław Kaczyński może paradować z "Kapitałem w XXI wieku" Thomasa Piketty'ego pod ręką podobnie jak Mateusz Morawiecki który Pikkety'ego cytował nawet w swoim exposé." Dalej następującej litanii poglądów neokeynesistów nie będę miał już ochoty przepisywać.  

Ja rozumiem że Państwa gazeta jest populistyczna w kwestii gospodarki.  Gdy ją czytam raz na kilka lat, jest to dla mnie głos starszych pokoleń.  Ale jeszcze na szczęście robię to na tyle rzadko że jestem przerażony i łapią mnie torsje w żołądku po lekturze takich sentencji.  Autora tych słów bardzo cenię,  znam go pobieżnie i nierzadko się z nim zgadzam w pewnych kwestiach.  Ale zdaje mi się że to co on pisze o teorii ekonomii - to jest przestarzałe. Nie lubię zwrócić komuś uwagi bo ludzie biorą to do siebie.

"Keynesian multiplier" - tak albo jakoś bardzo podobnie nazywany jest wskaźnik, pokazujący czy taka keynesistowska polityka populistycznego zadłużenia się i życia na koszt kolejnych pokoleń- działa.  Otóż z tego co czytałem jakiś rok temu w książce świeżo przysłanej z USA- keynesistowska polityka gospodarcza już nie miała praktycznie żadnych rezultatów- poza dalszym zadłużeniem młodych pokoleń.

Jak Pan chce- mogę ową książkę Jamesa Ricardsa o kryzysie który nadchodzi- zdjąć z półki i Panu to dokładnie opisać.  

Chciałem zwrócić uwagę że denerwuje mnie gdy biorę do ręki gazetę- i co kilka stron mam wrażenie że czytam nieprawdziwe informacje.  To już chyba choroba zawodowa. Dzisiaj na przykład wypatrzylem fejknjusa w "Angorze". Dlatego unikam polskich gazet.

Pozdrawiam

--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.


TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.