Komunikat: czy bezdomne psy w Maroku czeka ten sam los, co w Rosji?

Komunikat prasowy:

Na kilka dni przed ogłoszeniem gospodarzy Mistrzostw Świata FIFA 2026 Stowarzyszenie Otwarte Klatki zwraca uwagę na możliwe konsekwencje wyboru Maroka. Na światło dzienne wyszedł materiał wideo i zeznania naocznego świadka, które potwierdziły, że przed wizytą przedstawicieli FIFA, mającej ocenić możliwość zorganizowania w tym kraju Pucharu Świata w 2026 roku, w Maroko rozpoczął się analogiczny do trwającego obecnie w Rosji proces "oczyszczania" ulic z bezdomnych psów. Do zwierząt strzelano niezależnie od tego, czy oznaczone były jako zaszczepione i wykastrowane lub wysterylizowane, czy nie. 

Według organizacji prozwierzęcych stanowi to dowód, że okrutne praktyki tego rodzaju nie zakończą się, dopóki nie będzie na to naciskać FIFA jako organizator Pucharu Świata, decydujący o wyborze gospodarzy. Otwarte Klatki razem z organizacją Anima International zainicjowały międzynarodową kampanię, w której domagają się, aby FIFA dodała do swojego Kodeksu Etycznego nową klauzulę dotyczącą dobrostanu zwierząt. W ciągu zaledwie trzech tygodni ponad 90 000 osób w poszczególnych krajach zdecydowało się podpisać petycję i wesprzeć akcję. 

(..)

nadesłała: Anna Iżyńska

 
--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.


TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.