komunikat public relations: Spotkanie Pani Minister – Członka Rady Ministrów Beaty Kempy z Komisarzem KE ds. pomocy humanitarnej i zarządzania kryzysowego Christosem Stylianidesemm 18 czerwca

Treść public relations
Data: poniedziałek, 18 czerwca 2018
Temat: Spotkanie Pani Minister – Członka Rady Ministrów Beaty Kempy z Komisarzem KE ds. pomocy humanitarnej i zarządzania kryzysowego Christosem Stylianidesemm 18 czerwca


Spotkanie Pani Minister – Członka Rady Ministrów Beaty Kempy z Komisarzem KE  ds. pomocy humanitarnej i zarządzania kryzysowego Christosem Stylianidesemm 18 czerwca.

 

- To było bardzo dobre spotkanie w sprawie działań w zakresie kryzysu humanitarnego w Afryce i na Bliskim Wschodzie – powiedziała Pani minister po spotkaniu z Komisarzem Stylianidesem. W trakcie spotkania Komisarz mówił m.in. o tym, że trzeba zaangażować polskie organizacje NGOS w ramach środków UE aby zamknąć lukę pomiędzy finansowaniem organizacji „z nowej UE", a finansowaniem organizacji z dawnej piętnastki. Stylianides podkreślił również, że dla niego była to bardzo ważna wizyta, bo Polska jest istotnym filarem w ramach współpracy w dostarczaniu pomocy humanitarnej. – Afryka jest największym wyzwaniem dla niesienia pomocy humanitarnej i rozwojowej. Szczególnie ważna jest pomoc dla dwóch krajów: Sudanu Południowego i Somalii.  – podkreślił. Nie zapomniał też o wschodnich sąsiadach Polski. – Ukraina jest dla nas priorytetem. Nie traktuję tego kryzysu jako zapomnianego. Powinniśmy naciskać na grupy międzynarodowe aby takim się nie stał – dodał. Również Pani minister wskazała, że w Polsce obecnie przebywa ok. 2 mln obywateli Ukrainy, którzy znaleźli się w naszym kraju na skutek działań wojennych.

W przyszłym tygodniu Komisja Europejska ogłosi nową transzę pomocy dla Ugandy. – Zrelacjonowałam Komisarzowi swój krótki pobyt w Ugandzie, m.in. w jednym z największym obozów - Bidi Bidi, gdzie w niezmiernie trudnych warunkach przebywa ok. 270 tys. uchodźców - powiedziała minister Kempa. Zarówno komisarz jak i Pani minister zgodzili się, że jednym z priorytetów jest przeprowadzenie projektu edukacyjnego dotyczącego szkolnictwa zawodowego tak, aby młodzież w obozach miała szansę na uzyskanie zawodu, a następnie na podjęcie pracy. - Nie chcemy aby było to pokolenie stracone – wyraził swoją troskę o przyszłość młodego pokolenia Stylianides. Jednym z tematów było też zwrócenie uwagi na pomoc polskim NGOS, aby mogły aplikować o środki z funduszy europejskich, a zwłaszcza z tych, do których Polska wpłaca środki. – Podzielamy te same zasady, wartości, ale i troski – powiedział na zakończenie spotkania (...)
Wg KPRM


--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.


TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.