Pytania do KRRiT: radio cyfrowe Dab Plus

Pytania do KRRiT

Czy sądzą Państwo że ktokolwie z tego "Dab +" skorzysta? My już mamy takie cyfrowe radia, to już istnieje od bardzo dawna. Kto chciał takie radio, to już je w mojej ocenie kupił dawno temu. Przecież podobne technologie są na rynku od dekad.

Mamy tutaj takie radio marki Grundig, odbiornik radiowy, typ "Cosmopolit 3 Web", i są w nim tysiące stacji radiowych z całego świata, wszystkie możliwe radia internetowe. Tego są tysiące stacji, nie wiem czy nie setki tysięcy kanałów radia. Ten odbiornik wymaga podłączenia do sieci Web i wygląda jak zwykłe radio.

Kiedyś były takie rada z zasięgiem na zakresie "fm", ale z tego co obserwuję, one nadal istnieją, ale korzystają z nich niemal tylko podróżujący samochodami. Sam nie słuchałem radia od kilkunastu lat.

Ile tysięcy stacji będzie na owym paśmie w technologii "Dab plus"? W tym radiu marki Grundig, jak słucham muzyki raggajungle, to jest kilka stacji z muzyką raggajungle. Czy w tej technologii Dab Plus będzie taki sam dostęp do stacji z taką rzadką i wyszukaną muzyką?

Pozdrawiam

--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.


TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.