Znów spada zaufanie do mediów

Jeśli otwieram gazetę lokalną, to sprawdzam najpierw autora. Czasem na podstawie danych autora i danych wydawcy, całe newsy uważam za zmyślone i niewiarygodne. Jeśli np. tytuł wydawany z pieniędzy władz miasta chwali polityka ze swojego obozu jako bohatera i publikuje rozkładówkę z hego zdjęciami- jak wspina się po ścianie bloku by uratować jakąś osobę, mam podejrzenia. 

Widząc zdjęcia wykonane przez profesjonalnego, zawodowego fotografa- który jakimś przypadkiem znalazł się na miejscu rzekomo spontanicznej akcji rtatunkowej, mam wrażenie że całe zdarzenie jest tylko faktoidem, medialnym faktem wykreowanym w celu podniesienia notowań danego polityka, który co raz jest ogłaszany "miejskim bohaterem" przez te same media finansowane z pieniedzy podatników. 

Cytat z dzisiejszej prasy:  

"Odsetek Polaków deklarujących zaufanie do mediów wynosi 48 procent i jest niższy o 5 procent niż przed rokiem - wynika z opublikowanego przez Reuters Institute for the Study of Journalism raportu „Digital News Report 2018". 

(Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/polacy-traca-zaufanie-do-mediow-liderami-tvn-i-onet-pl)

--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.


TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.