MIiR: Mieszkanie Plus – odblokowany potencjał dla rozwoju całego rynku

Mieszkanie Plus – odblokowany potencjał dla rozwoju całego rynku
Informacja prasowa, 5 października 2018 r.

·        Mieszkanie Plus to korzyści dla osób oczekujących na własne mieszkanie i dla gospodarki. Inwestycje na rynku mieszkaniowym pobudzają rozwój i wzrost gospodarczy.

·        Przyspieszenie realizacji inwestycji mieszkaniowych jest możliwe dzięki zmianom prawnym wprowadzonym w ramach programu Mieszkanie Plus. Nowe możliwości to szybsza realizacja inwestycji i pozyskanie na nie kapitału prywatnego.

W siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych o aktualny stanie realizowanych inwestycji w programie Mieszkanie Plus? Tak, bo, potencjał inwestycyjny zwiększy się dzięki nowym źródłom finansowania, które będą ściśle związane z giełdą. A inne zmiany, takie jak specustawa mieszkaniowa i dopłaty do czynszu najmu wkrótce zachęcą inwestorów do budowy mieszkań dostępnych cenowo, także na wynajem z opcją dojścia do własności, których bardzo brakuje w Polsce.

O nowych możliwościach prawnych informowali wiceminister Artur Soboń i prezes Zarządu BGK Nieruchomości Mirosław Barszcz oraz Dyrektor Departamentu Podatków Dochodowych w Ministerstwie Finansów Maciej Żukowski.

Więcej:

Biuro Komunikacji
Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju
ul. Wspólna 2/4
00-926 Warszawa

tel. +48 22 273 85 11
e-mail: media@mr.gov.pl
www.miir.gov.pl